پروتئین آب پنیر Whey Protein

  • شروع کننده موضوع ali mn
  • تاریخ شروع

ali mn

Senior Member
#1
پروتئین آب پنیر(Whey Protein): سوالات متداول درباره پروتئین آب پنیر.

پروتئین آب پنیر چیست؟
آب پنیر پروتئین کامل است، به این معنی که شامل تمام اسیدهای آمینه ضروری است که بدن انسان نیاز برای تعمیر و کارکرد صحیح نیاز دارد. پروتئین آب پنیر یک منبع غنی از اسید آمینه های زنجیره ای شاخه L-لوسین، L-ایزولوسین و L-والین است. این منبع با کیفیت بالا از پروتئین بطور طبیعی در فراورده های لبنی یافت می شود، که به بازار عرضه می شود و به عنوان مکمل غذایی مصرف می شود.

مزایای مصرف پروتئین آب پنیر چیست؟
پروتئین آب پنیر یکی از بالاترین منابع با کیفیت پروتئین و انتخاب ایده آل برای مردان و زنان در تمام سنین است. نه تنها پروتئین آب پنیر اسیدهای آمینه ضروری ورزشکاران را تامین می کند بلکه باعث ترمیم و بازسازی تارهای عضلانی می شود.
پروتئین آب پنیر به دلیل داشتن اسید آمینه زنجیر کوتاه، به سرعت جذب می شود و به رشد، ریکاوری عضلات کمک می کند. خواص درمانی ارائه شده توسط عضله تبادلگر پروتئین آب پنیر فراوان است، شامل زمینه هایی از قبیل: کنترل وزن، سلامت قلب و عروق، سلامت استخوان و غیره...

تفاوت بین پروتئین ایزوله آب پنیر و کنستانتره پروتئین آب پنیر چیست؟
با توجه به تحقیقات غذا و دارو، پروتئین ایزوله آب پنیر، پودر پروتئین طبیعی از حداقل 90٪ پروتئین ساخته شده است. پروتئین آب پنیر حاوی 25 گرم پروتئین در 30 گرم مصرف آن می باشد.
به عنوان یک منبع پروتئین، پروتئین ایزوله آب پنیر حاوی پروتئین بیشتر از کنستانتره پروتئین آب پنیر که حاوی حدود 80٪ پروتئین است. علاوه بر این پروتئین ایزوله آب پنیر تقریبا فاقد شکر، لاکتوز و چربی است. اگر چه پروتئین ایزوله آب پنیر بسته به پروتئین بیشتر، کنستانتره پروتئین آب پنیر گزینه مقرون به صرفه تر در هر گرم پروتئین است.
whey-protein.jpg
اگر کنستانتره پروتئین آب پنیر حاوی 80٪ پروتئین است، 20٪ باقیمانده چیست؟
هر پودر پروتئین، به هر صورت: آب پنیر، سویا، کازئین و غیره حاوی رطوبت است. درواقع 5٪ کل فرمول آب است، 3-5٪ مواد معدنی طبیعی موجود در پنیر و 10-12٪ باقی مانده ترکیبی از کربوهیدرات وچربی است.

آیا پودر پروتئین پاستوریزه است؟
پودر پروتئین آب پنیر از شیر کامل پاستوریزه به عنوان ماده اولیه ساخته شده است، با این حال آب پنیر در دمای کم در یک محیط استریل فراوری می شود تا از دناتوره شدن پروتئین جلوگیری شود.
حرارت بالا( مانند درجه حرارت بالا پایدار بالاتر از 72 درجه سانتیگراد در ارتباط با فرایند پاستوریزاسیون) .

تاریخ انقضا پروتئین؟
همه محصولات پروتئین آب پنیر، بهترین تاریخ مصرف را بر روی کالا چاپ کرده اند، مصرف پروتئین تاریخ گذشته ممکن است باعث نارحتی معده و یا شرایط سخت تر شود.
احتمال تولید میکروباکتری ها در پروتئین آب پنیر کم است، پروتئین معمولا در ظروف مات و دور از رطوبت بسته بندی می گردد. اگرچه پروتئین آب پنیر یک محصول کم چربی است در صورت وجود چربی مانند کنستانتره پروتئین آب پنیر، به علت تجزیه شیمیایی اسیدهای چرب با اکسیژن امکان فساد وجود دارد. بهتر است به تاریخ مصرف هر محصول کاملا توجه شود.

آیا می توان به افرادی که مشکل هضم لاکتوز دارند، پروتئین آب پنیر توصیه کرد؟
پروتئین ایزوله آب پنیر که تقریبا عاری از لاکتوز است، ممکن است شامل مقداری بسیار کم(0.5 گرم در هر وعده) باشد. بسیاری از افرادی که مشکل جذب لاکتوز دارند می توانند با خیال راحت و بدون هیچگونه عوارضی این پروتئین را مصرف کنند، با این حال در صورت وجود تردید می توانید با پزشک مشورت کنید.