نکاتی در مورد چربی سوز و بهترین چربی سوزها

  • شروع کننده موضوع amir
  • تاریخ شروع

amir

Senior Member
#1
نکاتی در مورد چربی سوز و بهترین چربی سوزها
آیا چربی سوز می توانند منجر به کاهش وزن شوند؟

APN-79007-3.jpg

اگر می خواهید که خیلی سریع کاهش وزن داشته باشی، چربی سوز ، امروزه گزینه ی رایجی در این زمینه می باشند. بر اساس نظر کارشناسان، چربی سوز قرص هایی نیستند که پشت میز بنشینید و آنها را مصرف کنید و سریعا چربی های اضافی تان را آب کنند. در واقع چربی سوز به این منظور طراحی شده اند تا سرعت کاهش وزن را زیاد کنند البته وقتی که رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و فعالیت جسمانی را نیز انجام دهید.
رعایت نکردن رژیم غذایی درست یکی از موانع اصلی برای افرادی می باشد که به دنبال کاهش وزن هستند، به ویژه به دلیل اشتهای زیادی که ورزش ممکن است ان را ایجاد کند. به همین دلیل باید اراده ای قوی برای مبارزه با تصمیمات غذایی نادرست، داشته باشید، و چربی سوز نیز می توانند با کاهش اشتها به شما کمک کنند و سطوح انرژی تان را حتی در رژیمی که کالری محدودی دارد در سطح مناسبی نگه دارند و استفاده از غذاهای سالم را برای شما امکان پذیر نمایند.
استفاده از چربی سوز برای تمام افراد توصیه نمی شود. محتوای آنها کافئین بالایی دارد که می تواند ساعات خوابت تان را برهم بریزد ، در حالیکه عناصر دیگر آنها ممکن است تاثیرات مخرب دیگری داشته باشند، اگر به شیوه ی درستی مصرف نشوند. در اینجا نگاه دقیق تری به مزایا و معایب چربی سوزها داریم و این که چطور به صورت درست از آنها استفاده کنیم و نیز چطور مکمل هایی را پیشنهاد دهیم.


آن مکملها چیستند؟
چربی سوز ها ترکیبی از گیاهان دارویی و نیز محرک هایی می باشند که به مقدار کمی دمای بدن را افزایش می دهند که می تواند کمک کند تا کالری ها بیشتر در زمان ورزش کردن بسوزند. افرین ورژین ترکیبی از افدرای چینی می باشد که عنصر اصلی اش است ولی اکنون فقط بر اساس تجویز در بریتانیا موجود می باشد زیرا تاثیرات مخربی و مواد افزودنی دارد.


این مکملها چه می کنند؟
برخی از چربی سوزها همانند گرما کالری را می سوزانند. بقیه نیز منجر به آزاد شدن ادرنالین می شود و میزان متابولیک را افزایش می دهند و اشتها را کم می کنند. شواهد برای آنها محدود است. یک متخصص تغذیه به نام انیتا بین معتقد است مصرف درست کالری و ورزش کردن به احتمال بیشتری منجر به کاهش وزن در بلند مدت می شود.
چه کسی باید چربی سوز مصرف کند؟
از دستوراتی که روی بسته نوشته شده است پیروی کنید ولی برای مصرف بلند مدت این مکملها احتیاط نمایید. مارش معتقد است : به مدت ۱۴ روز آنها را مصرف کرده و ۱۴ روز بعدی مصرف نکنید.


چه زمانی باید چربی سوز را مصرف کرد؟
بیشتر چربی سوزها شامل کافئین می باشند و فرد را عصبی می کند بنابراین بهتر است در هنگام صبح مصرف شوند. هرگز بعد از ساعت ۲ عصر از چربی سوز استفاده نکنید زیرا بر ساعات خوابتان تاثیر می گذارند. علاوه بر اینها به توصیه های روی بسته نیز توجه کنید.


آیا تاثیرات مخرب نیز دارند؟
بین معتقد است: استفاده ی زیاد از افدرین می تواند تاثیرات مخرب جدی همانند تپش قلب،نگرانی، بی خوابی، حالت تهوع و سرگیجه داشته باشد. در حالیکه جایگزین های گیاهی، مطمئن تر می باشند ولی ممکن است اگر زیاد مصرف شوند تاثیرات مخربی داشته باشند برخی ممکن است منجر به افزایش فشار خون و یا ناراحتی های قلبی شوند


جایگزین چربی سوز چیست؟
اگر ترموژنیک ها برای شما مناسب نیستند، در اینجا برخی از جایگزین ها را به شما معرفی می کنیم:


ال- کارنیتین

جدیدترین چربی سوز

اگر چربی سوزی، اولویت شما می باشد در ابتا باید به آن تجهیز شوید. ال کارنیتین اسید امینو می باشد که اسیدهای چرب را به میتوکندری انتقال می دهد تا انرژی تولید کند. قبل از ورزش از قرص ۳۰۰-۵۰۰ میلی گرمی استفاده نمایید تا بیشترین چربی سوزی در هنگام ورزش کسب شود. به ویژه زمانی مفید است که سریع ورزش می کنید و یا اکسیداسیون قبلا به حداکثر رسیده باشد.


چای سبز
یکی از بهترین چربی سوزها می باشد که می تواند متابولیسم را افزایش دهد. هم چنین آکنده از انتی اکسیدان ها است و می تواند از بیماری قلبی و الزایمر جلوگیری کند. به جای چای آن را بنوشید.


۵ چربی سوز طبیعی
گریپ فروت
محققان در کلینیک اسگریپس در کالیفرنیا دریافته اند که خوردن نیمی از گریپ فروت قبل از هر غذا می تواند به کاهش وزن تا نیم کیلو در هفته کمک کند. محققی به نام کن فوجیکا معتقد است که عنصر مهمی در گریپ فروت وجود دارد که به تنظیم شدن انسولین کمک می کند. و هر چیزی که به پایین آمدن انسولین کمک کند باعث کاهش وزن هم می شود. به همین دلیل گریپ فروت در این زمینه بسیار مفید است.
می توانید گریپ فروت را قسمت بندی کنید و ان را به سالاد بیفزایید. البته باید با مزه ی تخلش هم کنار بیایید.


بادام
خوردن بادام در هر روز و نیز برنامه ی غذایی سالم، شیوه ی سریع و سالمی برای چربی سوزی می باشد که این نکته بر اساس پژوهش هایی می باشد که در مجله ی بین المللی چاقی در امریکا منتشر شده است. مشارکت کنندگان در این پژوهش که رژیم روزانه ای به مدت شش ماه داشتند دریافتند که ۱۸ درصد از چربی بدنشان کم شده است. افرادی که رژیمی با همین مقدار کالری و پروتئین داشتند ولی بادام مصرف نمی کردند فقط ۱۱ درصد از چربی بدنشان کم شده بود. بادام را می توانید در صبح ها با فرنی مصرف کنید


گلابی
گلابی میوه ی فراموش شده است. پژوهشی توسط دانشگاه ریو دو ژانیرو نشان داده است که افرادی که سه گلابی در روز بخورند کالری کمتری را در هر روز مصرف می کنند و وزن کمتری نسبت به افرادی که گلابی نمی خورند، دارند. گلابی ها فیبر غنی دارند، و به شما احساس سیری می دهند و باعث می شوند که خیلی غذا نخورید. به هنگام مصرف پوست روی گلابی را نکنید زیرا دارای فیبر غنی است. خوب است آنها را به سالاد بیفزایید.


لوبیایی دریایی
این لوبیا دارای نشاسته های مقاوم می باشد و کمتر درباره ی آنها مطالبی را شنیده اید زیرا چربی سوز قوی هستند. محققان در دانشگاه کلورادو دریافتند که اگر لوبیای دریایی و یا غذاهای مشابه را یک بار در روز بخورید، می توانید ۲۵ درصد بیشتر چربی بسوزانید.


شکلات
بله شکلات. شکلات تلخ، و سایر غذاهایی که انتی اکسیدان زیادی دارند مانع از شکل گیری سلول های چربی در بدن می شوند، و پیشرو چاقی و بیماری قلبی می باشد و مطابق با پژوهش جدید از مجله ی تایوانی شیمی غذا و کشاورزی است.