قرص*هاي چربي سوز راچگونه مصرف کنید!

  • شروع کننده موضوع amir
  • تاریخ شروع

amir

Senior Member
#1
ه گفته يك استاد فارماکولوژي دانشگاه علوم پزشکي ايران، همه قرص*هاي چربي سوز خطرناک نيستند ولي بايد با آگاهي آنها را مصرف کرد. دکتر پروانه رحيمي مقدم در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، با اشاره به اين که داروهاي چربي سوز به صورت مختلف در بدن اثر مي*کنند و همه آنها مضر نيستند؛ گفت: به عنوان مثال داروهايي هستند که موجب تجزيه نشدن چربي*ها در روده شده و باعث توليد اسهال چرب مي*شوند.

البته اين داروها در طولاني مدت باعث دفع ويتامين*هاي محلول در چربي شده و فرد را با سوء تغذيه روبرو مي*کند.

lipo6 black.jpg

وي تصريح کرد: گروه ديگري از داروهاي چربي سوز هم هستند که مهار کننده جذب چربي دارند و باعث مي*شوند چربي وارد چرخه سوخت بدن نشود اما به طور کلي داروهاي چربي سوزي که سوخت و سوز بدن را بالا مي*برند چند مشکل ايجاد مي*کنند که بي*احتياطي و ناآگاهانه مصرف کردن آنها مي*تواند موجب مرگ شود.

دکتر رحيمي مقدم افزود : داروهايي که بر روي غده تيروئيد اثر کرده سوخت وساز را از آن طريق بالا مي*برند. همچنين در افرادي که مشکلات قلبي عروقي دارند مي*تواند موجب مرگ شود.


وي گفت: از سوي ديگر اين داروها باعث از بين رفتن چربي*هاي سلولي شده و به بدن آسيب مي*رسانند. همچنين بالا رفتن سوخت و ساز بر روي دستگاه گوارش نيز اثرگذار بوده و باعث ناراحتي*هاي گوارشي مي*شود.


اين استاد دانشگاه اظهار داشت: پزشکي که براي افراد چاق (bmi بالاتر از 30) اين داروها را به تنهايي يا به صورت ترکيبي تجويز مي*کند بايد عملکرد داروها را توضيح دهد تا بيمار با آگاهي، مصرف چربي سوزها را انتخاب کند.