Warning: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/forum/domains/forum.edcoan.ir/public_html/includes/class_core.php on line 1960

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/functions.php on line 865

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/functions.php on line 1303

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/functions.php on line 4416

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/functions.php on line 7343

Warning: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; vBulletinHook has a deprecated constructor in ..../includes/class_hook.php on line 27

Warning: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; vB_Postbit has a deprecated constructor in ..../includes/class_postbit.php on line 176

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/class_bbcode.php on line 964

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/class_bbcode.php on line 972

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/class_bbcode.php on line 972

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/class_bbcode.php on line 1156

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/class_bbcode.php on line 1210

Warning: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in ..../includes/class_bbcode.php on line 2142

Warning: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; vB_BbCodeParser has a deprecated constructor in ..../includes/class_bbcode.php on line 37
تشریح انواع مکملهای برای افزایش وزن
کاربری
کاربر گرامی به انجمن ادکوان خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: تشریح انواع مکملهای برای افزایش وزن

 1. #1

  تاریخ عضویت
  July _2014
  عنوان کاربر
  Senior Member
  نوشته ها
  323
  تشکر ها
  4
  از این کاربر 41 بار در 28 ارسال تشکر شده است.

  تشریح انواع مکملهای برای افزایش وزن

  این روزها بیشتر جوانان به پرورش عضلات و ماهیچه های بدن خود علاقمند شده اند و بسیاری از آنها بدون مشورت با پزشک یا متخصص تغذیه، مکملهای غذایی مصرف می کنند. در این نوشته سعی می کنیم شما را با انواع آنها آشنا کنیم، اما تاکید می کنیم مصرف آنها نباید بدون مشورت با متخصص صورت بگیرد.

  اولین نکته ای که باید مورد توجه شما قرار داشته باشد آنکه است که یک ورزشکار لزومآ نباید از مکمل های غذایی برای پرورش عضلات و ماهیچه های خود استفاده کند، هر چند استفاده از آنها می تواند به او کمک کند تا این کار را با سرعت خیلی بیشتری انجام دهد.

  مکمل ها در یک تعریف ساده ابزارهایی برای افزایش توانایی ساختن ماهیچه در بدن ورزشکار هستند. در غالب موارد، افراد با مولتی ویتامین ها، پروتئین و کراتین مصرف آنها را شروع می کنند. (کراتین نوعی از اسیدهای آمینه است که منبع انرژی برای بدن محسوب می شود که راجع به آن توضیح خواهیم داد.)

  چندین نوع مکمل غذایی وجود دارد که می تواند به رشد، ترمیم و بازسازی ماهیچه ها کمک کند، که در اینجا فهرستی از بهترین انواع این مکمل های غذایی ارائه می شود :

  Supplement-Reviews-4.jpg

  Protein
  Creatine
  Glutamine
  Multi-Vitamin
  HMB
  Prohormones
  Flavones (Methoxy, Ecdysterone
  ZMA

  حال اجازه دهید توضیح مختصری راجع به هر کدام از این مکمل ها ارائه کنیم.

  پروتئین :
  منشاء پروتئین آمینو اسیدها هستند و آمینو اسید اساسی ترین رکن ساختمانی ماهیچه است، بنابراین پروتئین ضروری ترین عنصر در ساختمان ماهیچه محسوب می شود و بدون آن بدن نمی تواند ماهیچه سازی کند.

  یک فرد معمولی روزانه حدود 2-1 گرم پروتئین برای هر یک پوند (حدود 450 گرم) از وزن بدنش نیاز دارد؛ بنابراین یک فرد متوسط با وزن تقریبی 70 کیلوگرم، باید روزانه بین 150 تا 300 گرم پروتئین مصرف کند.

  پودرهای پروتئینی که با آب یا شیر مخلوط می شوند معمولآ از انواع مناسبی هستند که کیفیت بالایی داراند و شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما نکته مهم آن است که چندین نوع پروتئین وجود دارد و باید دید که هریک به چه کاری می آیند، Whey (مثل پروتئینی که در کشک وجود دارد)، Soy (پروتئین سویا)، Egg (پروتئین تخم مرغ) و Casein (ماده پروتئین شیر) و ... سئوال اینجاست کدام یک از آنها بهتر است؟

  کاملآ بستگی به این دارد که شما کی و چگونه می خواهید از آنها استفاده کنید. اساسآ پروتئین های مایه پنیر یا همان Whey در بین مکمل های غذایی برای استفاده بعد از تمرین مناسب نیستند، چرا که آنها در زمانی که بدن شما بیش از هر وقت دیگری به پروتئین نیاز دارد استفاده می شوند. این نوع پروتئین بسیار سریع هضم می شود (حدود 30 دقیقه) و 100% بهینه عمل می کند و یکی از بهترین محصولات مکمل غذایی است.

  Casein یا همان ماده پروتئین شیر بسیار دیر هضم می شود (بالای 2.5 تا 5 ساعت) به این معنی که استفاده این پروتئین به عنوان یک مکمل غذایی قبل از خواب بسیار خوب است چون در هنگام خواب بدن شما یک مدت طولانی را بدون پروتئین در طول شب سپری می کند.

  پروتئین تخم مرغ (سفیده آن) به شیوه متوسطی هضم می شود (بین 1.5 تا 3 ساعت) و برای همه زمانها پروتئینی بسیار مفید است و می تواند برای ترشح مداوم آمینو اسیدها در بدن کمک کند.

  پروتئین Soy یا همان سویا دوست خوبی برای گیاه خواران است چون این پروتئین تنها پروتئینی است که منبع آن از گیاهان است. سویا یک پروتئین خوب و کامل است، اگر چه به تاثیر گذاری پروتئین های دیگر مثل شیر و سفیده تخم مرغ نیست. علاوه بر این سویا یک ماده بسیار مفید برای سلامت خانم ها شناخته شده است.

  مکملهای پروتئینی یا بطور مستقیم همین پروتئین هایی که ذکر کردیم هستند و یا بصورت ترکیبی از این پروتئین ها ساخته می شوند.

  اما آن چه چیزی است که یک پروتئین ترکیبی می تواند ارائه دهد ولی پروتئین هایی که از آنها نام بردیم به تنهایی نمی توانند؟

  پاسخ، تفاوت در سرعت هضم پروتئین است. در واقع پروتئن های ترکیبی در هر زمانی می توانند مصرف شوند، برای هضم های سریع، متوسط و یا جذب طولانی مدت در بدن.

  کراتین :
  آمینو اسید کراتین برای حجم دادن به ماهیچه ها بسیار خوب عمل میکند. این واقعه بطور طبیعی در بدن اتفاق می افتد و بسیار بی خطر و موثر برای همگان است مخصوصا اگر شما تا به حال از آن استفاده نکرده باشد.

  نکته اساسی که در کراتین وجود دارد این است که کراتین قابلیت افزایش ATP (منبع اصلی انرژی ماهیچه ها) را دارد، بنابراین شما با مصرف صحیح آن می توانید تعداد حرکات، ست ها و وزنه های ورزشی خود را افزایش دهید و به تبع آن بافت های ماهیچه خود را بیشتر رشد دهید.

  کراتین باید در یک چرخه زمانی مشخص و درست مصرف شود، بسیاری از افراد نتایج خوب را از مصرف این مکمل برای حدود 4 هفته گرفته اند.

  کراتین انواع مختلف دارد، کراتین خالص مونوهیدرات، پودر کراتین مثل پودر کراتین HDT، ... و فرمولهای خاص کراتین برای مصرف در مواردی ورزشکار انسولین مصرف می کند و ... خب اما کدام یک برای مصرف مناسب تر هستند؟

  مکمل های غذایی کراتین که داخل آن دکستروز، آمینوها و دیگر مواد مناسب وجود دارد معمولآ در حالت کلی نتیجه بهتری حاصل می کنند. فراموش نکنیم که ارزش تاثیر گذاری یک پودر کراتین خوب همراه با آب انگور می تواند بهتر باشد. نکته دیگر اینکه کراتین را بهتر است بعد از ورزش مصرف کنید.

  گلوتامین :
  گلوتامین بیشترین آمینو اسید موجود در بافت ماهیچه است. این ماده از کم کاری ماهیچه ها جلوگیری می کند و ترمیم آنها را بهبود می بخشد. در واقع پس از ورزش هر چه بهتر و سریعتر به حالت اولیه خود برگردید بهتر و قوی تر میتوانید به ورزش ادامه دهید.

  گلوتامین را نباید همزمان با کراتین استفاده کرد، چون در این حالت آنها با هم در جذب شدن رقابت می کنند. گلوتامین را قبل از ورزش و کراتین را پس از ورزش مصرف کنید.

  مولتی ویتامین ها :
  هرگزنباید مولتی ویتامین را فراموش کرد. با وجود آنکه معمولآ آنها را خیلی ساده بحساب می آورند، ولی بسیار بسیار مهم هستند. اگر شما کمبود یک ویتامین یا مینرال (ماده معدنی) داشته باشید این موضوع حتما مانع پیشرفت شما در ورزش خواهد شد.

  مولتی ویتامین های خوب برای پیشرفت در حجم دادن به ماهیچه هایتان بسیار ضروری است علاوه بر اینکه برای سلامتی شما نیز می توانند مفید باشند. یکی از انواع ضعیف و مورد علاقه عموم، مولتی ویتامین Eclipse's Complex 24 است و یک نوع قوی تر آن Multi-Pro 32X است.

  شما باید پس از مشورت با متخصص و پزشک، نوع مناسب بدنتان را حتما در رژیم غذایی خود قرار دهید. اگر روزانه مقدار زیادی میوه و سبزیجات استفاده می کنید نوع ضعیف آن برای شما مناسب خواهد بود. هر چند نوع قوی تر آن برای آنکه دیگر مطمئن شوید که هرآنچه نیاز دارید به بدنتان میرسد، می توانید استفاده کنید. به علاوه ورزشکاران و کسانی که تمرینات سخت بدنسازی انجام می دهند به ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری نیاز دارند.

  3 کاربر مقابل از hani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  abolfazl (07 12 _2014),behnam fa (31 07 _2014),Reza (07 09 _2014)


 2. #2

  تاریخ عضویت
  July _2014
  عنوان کاربر
  Senior Member
  نوشته ها
  323
  تشکر ها
  4
  از این کاربر 41 بار در 28 ارسال تشکر شده است.
  HMB :
  HMB یک مکمل غذایی بسیار خوب است. HMB ماده ای است که بر اثر سوخت و ساز اسیدهای آمینه در بدن بوجود می آید و تاثیر عمیقی بر افزایش ماهیچه ها و محافظت از آنها دارد و حتی می تواند در از بین بردن چربی ها نیز به بدن کمک کند.

  پروهورمونها :
  تکنولوژی تهیه هورمون های مختلف سالهاست که در حال پیشرفت است. پروهورمون ها اساسا برای افزایش هورمونهای آنابولیک (فرآیند متابولیکی که به سنتز مواد منتهی می شود) در بدن بکار می روند. پروهورمونها برای خانم ها و نوجوانهای زیر 18 سال توصیه نمی شود و بهترین انواع رایج آنها عبارتند از :

  Ergopharm 1-AD
  Higher Power Megabol-X
  Higher Power Anabol-X
  Higher Power 4-Diol 300
  Ergopharm Nor-Andro Spray
  Syntrax FUZU

  آنابولیک فلاون (متوکسی ، اکدیسترون و غیره ... ) :
  فلاون ها به دسته ای از مواد تعلق دارند که منشا گیاهی داشته و جزو مواد غذایی نیستند اما در سلامت انسان تاثیر بسزایی دارند. در این میان متوکسی فلاون و اکدیسترون آخرین و پیشرفته ترین مکمل های غذایی برای بهبود آنابولیک هستند.

  آنها فلاون های غیر هورمونی هستند که بطور طبیعی ترکیب پروتئین ها، نگهداری نیتروژن و رشد ماهیچه ها را افزایش می دهند. ترکیب آنها با پروتئین بسیار خوب عمل می کند چون جذب پروتئین را افزایش می دهند. برای استفاده از اکدیسترون ضعیف Syntrax Syntrabol انتخاب خوبی است. بعضی از کمپانی ها پروتئین را با متوکسی ترکیب می کنند.

  ZMA :
  آخرین و مطمئنا کوچکترین مکمل غذایی در این لیست ZMA است. ZMA مخفف Zinc Magnesium Aspartate به معنی روی منیزیم و اسپارتیت (نوعی اسید آمینه) است، در واقع ZMA ترکیب روی، منیزیم، اسپارتیت و ویتامین B6 است. این مکمل غذایی شامل ویتامین و مینرال ها، برای افزایش نیرو، تستوسترون و پیشرفت ترمیم و خواب بسیار سودمند است.

  وقتی نوبت به وزن گیری عضله می رسد اکثر افراد فکر می کنند که مکمل ها دراین مورد نقش اساسی دارند اما این فکر چندان درست نیست.
  مکمل های بدنسازی فقط موادی هستند که به برنامه تغذیه و تمرین که قبلا وجود داشته افزوده می شوند تغذیه و تمرین مهمترین اجزا اصلی یک برنامه بدنسازی هستند که پس از آنها استراحت و بهبودی قرار دارد.وقتی که شما همه جنبه های برنامه تان را بخوبی اجرا کردید.آنگاه می توانید درباره افزودن مکمل ها به برنامه تان فکر کنید.
  متوجه باشید که در صورت تمرین نامناسب، یا رژیم غذایی با کیفیت پایین مکمل ها نمی توانند برای شما سودمند باشندمکمل های بدنسازی فقط زمانی که برنامه های تمرین و تغذیه شماا در حد مناسب باشد کار می کنند.

  Teenager-Supplement-Stack.jpg
  چرا از مکمل های بدنسازی استفاده می کنیم؟
  مکمل های بدنسازی خوب هستند چون ما را از کمبود های غذایی محافظت می کنند افزایش فعالیت بدنی تان بدلیل برنامه تازه تمرین نیاز بدنتان برای ویتامین ها و مینرال ها را بالا می برند، که این امر احتمال کمبود آنها را بدون استفاده از مکمل ها افزایش می دهد حتی کمبود مقدار جزئی ازماده مغذی می تواند رشد عضله را تخریب نماید.آیا ما نمی توانیم همه مواد مغذی مورد نیازمان را تنها از غذا تامین کنیم؟ امروزه ما نمی توانیم برای تامین ویتامین ها و مینرال های مورد نیازمان تنها به غذایی که می خوریم متکی باشیم، چون روش های جدید فن آوری مواد غذایی، پختن، هوا، حتی نور قبلا بر روی مواد غذایی اولیه اثر گذاشته و اکثر ویتامین ها و مواد معدنی آنها را از بین برده اند.
  اگر بدنتان از نظر یک یا چند ماده مغذی کمبود داشته باشد نخواهد توانست بطور موثر عضله بسازد و چربی بسوزاند.
  همه مکمل های بدنسازی با هم یکسان نیستند. بعضی از آنها را بدنتان همیشه نیاز دارد، بعضی دیگر بیشتر مربوط به اهداف بدنسازی و بودجه تان بستگی دارد، در زیر مکمل های بدنسازی را دسته بندی کرده ایم تا متوجه شوید از کدامیک لازم است همیشه استفاده کنید:
  مکمل های اصلی بدنسازی
  اینها مکمل های بدنسازی هستند که شما برای عضله سازی در تمام طول سال به آنها نیاز دارید. اگر بودجه تان کم است اینها تنها مکمل هایی هستند که باید مصرف نمایید.
  مکمل های مولتی ویتامین و مینرال
  برای اطمینال از عملکرد بدنتان در حد ماکزیمم ضروری هستند چرا؟
  بطور ساده چون بدون ویتامین ها و مینرال ها تبدیل غذایی که می خوریم به هورمون ها، بافت ها و انرژی امکان پذیر نیست.
  ویتامین ها
  ویتامین ها ترکیبات آلی هستند (توسط حیوانات و گیاهان تولید می شوند) که وظیفه آنها کمک به اثرات پروتئین ها است که سبب واکنش های شیمیایی مانند عضله سازی، چربی سوزی و تولید انرژی می شوند. ویتامین ها به دو دسته تقسیم می شوند: محلول در چربی- که در چربی ذخیره می شوند بنابر این اگر مقدار زیاد دریافت شوند تاثیر سمی دارند.A,D,E,K ویتامین های محلول در آب که در بدن ذخیره نمی گردند مانند ویتامین های B کمپلکس و ویتامین C.
  مینرال ها
  مینرال ها ترکیبات غیر آلی هستند (بوسیله حیوانات و گیاهان ساخته نمی شوند) وظیفه اصلی آنها اطمینان دریافت پیام درست مغز از بدن، تعادل مایعات، انقباضات عضلانی و تولید انرژی و نیز ساخت عضله و استخوان است.
  مینرال ها دو نوع هستند
  ۱ - مینرال های ماکرو – که بدلیل اینکه بدن ما به مقدار زیاد از آنها نیاز دارد ماکرو نامیده می شوند و نیاز به آنها در حد گرم است مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم، فسفر.
  ۲ - مینرال های میکرو – که بدن به مقدار جزئی از آنها نیاز دارد، در حد میکروگرم مانند کروم، مس، کبالت، سیلیکون، سلینم، آهن و روی.
  بهترین و ساده ترین راه دریافت ویتامین ها و مینرال ها از بسته های مولتی ویتامین مینرال است. باید بسیار مواظب باشید که ویتامین و مینرالی که انتخاب می کنید واقعی باشد، چون بعضی از بسته ها درارای برچسب هایی هستند که به دروغ نسبت به ترکیبات آنها ادعاهایی شده است نبابر این اعتبار کارخانه سازنده اهمیت دارد. بعضی از آنها از منابعی تهیه شده اند که بخوبی بوسیله بدن جذب نمی گردند. بعضی از کارخانه ها که محصولات آنها در بازار قابل قبول است عبارتنداز twin labs,weider,EAS,Labrada,shiff ,optimum Nutrition,Higher power Nutrition, champion Nutrition

  مکمل های بدنسازی پروتئینی
  چون خوردن ۶ وعده غذایی کاملا متعادل در روز که برای ایجاد تناسب اندام لازم است غیرممکن می باشد، بنابراین استفاده از مکمل ها بعنوان غذاهای فوری (fast food) خوب است.
  آماده کردن آنها آسان است (اگر به شکل میله های پروتئینی باشند احتیاج به آماده کردن ندارند) و اکثر آنهایی که در بازار وجود دارند طعم شان هم بد نیست.
  دسته های متنوعی از مکمل های پروتئینی وجود دارند. پیش از آنکه دسته های مکمل های پروتئینی و چگونگی آماده سازی آنها را بگوییم می خواهیم درباره منابع مختلف پروتئین های موجود در این مکمل ها گفتگو کنیم.

  3 کاربر مقابل از hani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  abolfazl (07 12 _2014),behnam fa (31 07 _2014),Reza (07 09 _2014)


 3. #3

  تاریخ عضویت
  July _2014
  عنوان کاربر
  Senior Member
  نوشته ها
  323
  تشکر ها
  4
  از این کاربر 41 بار در 28 ارسال تشکر شده است.
  مکمل های بدنسازی پروتئینی
  چون خوردن ۶ وعده غذایی کاملا متعادل در روز که برای ایجاد تناسب اندام لازم است غیرممکن می باشد، بنابراین استفاده از مکمل ها بعنوان غذاهای فوری (fast food) خوب است.
  آماده کردن آنها آسان است (اگر به شکل میله های پروتئینی باشند احتیاج به آماده کردن ندارند) و اکثر آنهایی که در بازار وجود دارند طعم شان هم بد نیست.
  دسته های متنوعی از مکمل های پروتئینی وجود دارند. پیش از آنکه دسته های مکمل های پروتئینی و چگونگی آماده سازی آنها را بگوییم می خواهیم درباره منابع مختلف پروتئین های موجود در این مکمل ها گفتگو کنیم.
  منابع پروتئینی
  برای تهیه پودر های پروتئینی یا میله های پروتئینی (Protein bars) از بسیاری از منابع استفاده میشود.ارزش کیفی پروتئین را با ارزش بیولوژیکی (Biological value) یا BV می سنجند.BV معیاری است که نشان می دهد که بدن تا چه اندازه می تواندیک پروتئین را جذب و مورد استفاده قرار دهد هر قدر ارزش بیولوژیکی پروتئینی که می خورید بالاتر باشد بدنتان نیتروژن بیشتری می تواند جذب، استفاده و نگهداری کند.
  در نتیجه، پروتئین هایی که بالاترین BV را دارند سبب ساخت بیشترین مقدار عضله بدن و چربی می شوند. پروتئین آب پنیر(whey) بالاترین ارزش بیولوژیکی را دارد، به نسبت ۱۰۴ ، سفیده تخم مرغ دومین نسبت یعنی ۱۰۰ را و پروتئین های شیرسومین درجه یعنی ۹۱ را دارا می باشد. گوشت گاو ۸۰ و پروتئین های سویا ۷۴ هستند. پروتئین های لوبیا هم چون منشا گیاهی دارند تنها در درجه ۴۹ می باشند.
  اکنون که ارزش بیولوژیکی را گفتیم می خواهیم در مورد هر منبع پروتئینی به تفصیل گفتگو کنیم.
  پروتئین های آب پنیر(کنسانتره آب پنیر- آب پنیر ایزوله)

  بنظر من پروتئین آب پنیر یک منبع مهم پروتئینی است به دلایل زیر:
  ۱ -کارآیی ورزشی را بهبود می بخشد چون استرس را کاهش داده و سطوح کورتیزول را پایین می آورد (کورتیزول هورمونی است که عضله را تخریب می کند)
  ۲ - ایمنی را بهبود می بخشد، از طریق افزایش گلوتاتیون (GSH) که یک آنتی اکسیدان محلول در بدن است.
  ۳ - بهبود عملکرد کبد در اشکالی از هپاتیت
  ۴ - کاهش فشار خون
  ۵ - می تواند به جنگ با HIV کمک نماید.
  ۶ - به کاهش اثرات ورزش زیاد (overtraining) کمک می کند.(که با سطوح پایین GSH نیز مرتبط است)

  علاوه بر موارد بالا، پروتئین های آب پنیر بسیار قابل جذب و دارای نمودار بهتری از آمینو اسیدها حتی از سفیده تخم مرغ می باشند. به عبارت دیگر، پروتئین آب پنیر دارای بالاترین ارزش بیولوژیکی نسبت به هر پروتئینی است.
  این را باید گفت که پروتئین آب پنیر یک ماده شبه استروئید نیست آنطوریکه بسیاری از مشاوران دوست دارند شما فکر کنید، اما بر اساس پژوهش جدید می توان آنرا به دلایل بالا به رژیم غذایی فرد افزود. هم چنین همه آب پنیر ها بطور یکسان تولید نمی شوند.پروتئینی که بتواند فوائد بالا را داشته باشد باید میکورفیلتر باشد. در غیر اینصورت بصورت یک ماده دور ریز حاصل از پاستوریزه، شیر به حساب می آید. میکروفیلتراسیونی که باید برای تولید میزان پروتئین بالا بدون هیچگونه پروتئینی دناتوره نشده چربی می بینیم، کلسترول می بینیم، لاکتوز می بینیم انجام می گیرد.
  ایزولات ها و کنساتتره ها
  بعلاوه ایزولات های آب پنیر کنساتتره های آب پنیر هم وجود دارند .ایزولات های آب پنیرنوعی از whey هستند که سریعتر جذب دستگاه بدن می شوند این بسیار خوب است که پس از ورزش بدن نیاز زیادی به آمینو اسیدها دارد. اما ایزولات های آب پنیر برای روز هنگام بعنوان مکمل توصیه نمی شوند، چون بدن نیاز به جذب همه آمینواسیدهای موجود در whey را که در خون آزاد می شود را ندارد در نتیجه بدن از آنها بجای ساخت عضله برای تولید انرژی استفاده می کند.
  هم چنین باید گفت که ایزولات ها بسیاری از خواص تندرستی بخش را که در بالا متذکر شدیم ندارد چون فرآیند تولید آنها باعث تخریب بسیاری از ترکیبات تندرستی بخش مانند Lactoferrin ها –Lactoglobulin –beta ها و immune –globulin ها می شود بنابر این برای استفاده در طول روز یک فرآورده عمدتا شامل کنساتتره آب پنیر بهتری است ، درحالیکه برای پس از ورزش یک فرآورده ایزوله آب پنیر بهتر است.
  پروتئین تخم مرغ
  پروتئین تخم مرغ یک پروتئین عالی از نظر بیولوژیکی پس از whey می باشد. کند تر از آب پنیر آزاد می شود که آنرا برای استفاده در روز هنگام کامل می سازد . کار خوبی که می توانید انجام دهید این است که پروتئین تخم مرغ و whey را برای بیشترین بهره گیری مخلوط کنید.
  پروتئین های شیر (کلیسم گازئنیات – میسلارکازئین)
  پروتئین های شیر همانند پروتئین های تخم مرغ از منابع پروتئینی با ارزش بیولوژیکی بالا هستند. (کمی پائین تر از BV تخم مرغ) که به کندی وارد جریان خون می شوند.
  کلسیم کازئینات پروتئین عادی موجود در شیر معمولی است که در فرآوردهای شیری دیگر هم وجود دارد. این پروتئین از طریق اولترافیلتراسیون و بدون استفاده از مواد شیمیایی از شیر جدا می شود و مقدار پپتیل بیو اکتیو شیر را افزایش می دهد که عملکرد ایمنی را و نیز رشد عضلانی را بالا می برد.
  یک خاصیت میسلار کازئین این است که می تواند قابلیت آزاد سازی یک جریان مداوم آمینو اسید بداخل جریان خون را تامین می نماید. که آنرا یک گزینه عالی برای یک پروتئین ضد کاتابولیک ( محافظت کننده عضله) می سازد.
  پروتئین های گوشت گاو
  پروتئین های گوشت گاو پروتئین هایی هستند که به کندی آزاد می شوند و ارزش بیولوژیکی آنها ۸۰ است. قرص های جگر گاو در بازار وجود دارند که فوائد گوشت گاو را دارند. در پروتئین های گوشت گاو آهن خون ساز و نیز ویتامین های B کمپلکس فراوان است، همه فاکتورهایی که در استفاده بهتر از ماده مغذی و تولید انرژی دخالت دارند.

  پروتئین های سویا
  این نوع پروتئین ها فوائد مثبت تندرستی در مردان و زنان داشته اند. مطالعات نشان داده اند که می توانند خطر سرطان های وابسته به هورمون مانند( پستان، پروستات و غیره) و هم چنین سرطان های دیگر را کاهش دهند. فوائد تندرستی بخش اصلی این فرآورده ها عبارتند از کاهش کلسترول بالا و آسان کردن نشانه های یائستگی (بدلیل این حقیقت که محتوی مواد شبه هورمون بنام فیتواستروژن هستند)می باشد.
  همچنین سویا نشان داده است که می تواند از طریق ساخت توده استخوانی به پیشگیری از پوکی استخوان کمک نماید. به همین علت توصیه من این است که زنان روزانه یک واحد پروتئین سویا فقط به خاطر فوائد تندرستی بخش آن مصرف نمایند.
  بنظر می رسد که در بدن سازی سویا خیلی سودمند باشد، چون اولا ارزش بیولوژیکی آن ۴۹ است و دوم اینکه به علت داشتن مواد شبه استروژن، می تواند استفاده بدن از استروژن را از طریق باز شدن استروژن های گیاهی به گیرنده های تستوسترون کاهش دهد.
  فراوانترین آمینو اسید در عضلات گلوتامین است.گلوتامین باعث افزایش حجم سلول عضلانی ،افزایش ترشح هورمون رشد، افزایش توان سیستم ایمنی بدن ،کاهش آمونیاک از بدن و … میشود.
  چندین دهه دانشمندان مجذوب کارکرد های مهم و کاربرد های متعدد بسیاری از مکمل های آمیتو اسیدی شده بودند.از اوایل دهه ۸۰ میلادی بدنسازان نیز در تلاش برای به دست آوردن ماهیچه بیشتر با این مصالح ساختمانی پروتئین ها کلنجار میرفتند.مکمل های مد روز بسیاری از آمینو اسید های مختلف در طول سالها آمدند و رفتند ،اما مصرف مکمل آمینو اسید گلوتامین ،در سالهای اخیر فوقولعاده محبوبیت یافته است و به درستی که این محبوبیت ،محبوبیت کاملا بجایی است.

  گلوتامین یکی از آمینو های اساسی است.
  اگر از نقطه نظر فنی بخواهیم صحبت کنیم .به نظر متخصصان تغذیه ،گلوتامین معمولا به عنوان یک آمینو اسید ضروری در نظر گرفته نمیشود.این ماده میتواند از یک تعداد آمینو اسید دیگر که بطور فابل توجهی گلوتامیک اسید، والین و ایزو لوسین جزو این آمینو اسید ها هستند.اما در مواقع مریضی و فشار(تمرین ورزشی یک نوع فشار میباشد) بخش های معینی از بدن نیازمند بیشتری به گلوتامین هستند که پیشسازهای گلوتامین نمیتوانند پاسخگوی نیاز این مقدار گلوتامین باشند.
  در حقیقیت در بیمارستان های اروپایی با آمینو اسید گلوتامین مانند یک دارو رفتار میکنند.این ماده بطور عادی برای بیماران تجویز میشود که از فشار و یا لزوما جراحی ،سوختگی ،مریضی و غیره ..)رنج میبرند..مطالعات نشان داده است مصرف این نوع از گلوتامین میتواند از تحلیل ماهیچه جلوگیری کند.این ماده اثر ضد کاتابولیکی قوی ایجاد میکند.
  یقینا بدن ما همه روزه مقادیر زیادی گلوتامین میسازد.به عنوان مثال برای حفظ عملکرد سیستم ایمنی،کلیه ها ،لوزولمعده،مثانه و کبد(اساسا دل و روده)نیاز به مقادیر عظیم گلوتامین دارند.
  گلوتامین نیز یک انتقال دهنده ضروری نیتروژن میباشد..این ماده به آمونیاک اجازه میدهد تا از بعضی از مناطق بدن زدوده شود.۰مخصوصل مغز و شش ها)و در بعضی از ساختمان ها برای ساختن آنتی اکسیدانی که احتمالا قویترین آنتی اکسیدان بدن است گلوتاتیون استفاده میشودکه گلوتاتیون از گلوتامین،سیستئین و گلایسین ساخته میشود.
  به منظور دخیره سازی مناسب گلیکوژن در ماهیچه ها نیز گلوتامین به نظر مهم میرسد.به عنوان یک مزیت افزون تر،گلوتامین نیز یکی از چند آمینو اسیدی است که موجب آزاد شدن فوقولعاده هورمون رشد میشود.
  در حقیقت نشان داده شده است که فقط ۲ گرم دوز افزایشی خوراکی گلوتامین موجب افزایش چهار برابر سطح هورمون رشد میشود.آیا اینکه این افزایش هورمون رشد اثر بخشی بر روی ترکیبات بدن را دارد یا نه تا کنون میبایستی تعیین میشد،اما یقینا نمیتواند اثر آسیب زایی داشته باشد.
  در هر حال به دلایل بسیاری از جمله متابولیسم مناسب ماهیچه ای نیاز به مقدار زیادی از گلوتامین دارد.


  glotamin

  oldsuperman-supplement-stack.jpg

  تمامی این گلوتامین از کجا می آید؟
  بدن شما مقدار نسبتا عظیمی از ذخایر گلوتامین را در بافت ماهیچه ای نگه میدارد-در محل عضله ذخیره گلوتامین ذخیره شده است،در حقیقت ۶۰% آمینو اسید های آزاد شناور در هر یک از سلول های اسکلتی عضلات ساخته شده از گلوتامین است.وقتی که روده ها، سیستم ایمنی و دیگر ((قسمت های حریص به گلوتامین)نتوانستند به آن دسترسی یلبند.این آمینو اسید حیاتی از طریق رژیم غذایی به اندازه کافی به دست نمی آید،و نه آن را میتوانند تهیه کنند،بنا بر این انها گلوتامین عضلات را میسوزانندو هر موقع این کار اتفاق افتاد ، شما اساسا وارد کاتابولیسم یا (تجزیه ماهیچه ای) میشوید.
  یک دلیل برای به وقوع پیوستن این اتفاق به خاطر این است که گلوتامین به حفظ مناسب آبدار شدن سلولی یا حجیم شدن سلولی کمک میکند.وقتی سطح گلوتامین ماهیچه پایین میفتد،حجم سلول کاهش میابد،که همان عمل کاتابولیک است.
  واضحا، ما میخواهیم کاری کنیم تا آن را از این اتفاقمصون داریم،بنا بر این مصرف مکمل گلوتامین یقینا به میتواند مهم باشد اما، صرفا دوز های عظیمی از گلوتامین را خوردن،به این امید که به سمت عضلات اسکلتی راه یابد،شاید بهترین راه حل ممکن نباشد.
  مطالعات نشان داده است که بین ۵۰% و ۸۵% از یک دوز بزرگ گلوتامین، که به صورت خوراکی خورده میشود،در جریان خون قرار نمیگیرد.مقدار زیادی از آن قبل از اینکه بتواند به عضلات برسد به طور حریصانه ای مصرف میشود.

  4 کاربر مقابل از hani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  abolfazl (07 12 _2014),behnam fa (31 07 _2014),Reza (07 09 _2014),sami.sugar (27 04 _2015)


 4. #4

  تاریخ عضویت
  July _2014
  عنوان کاربر
  Senior Member
  نوشته ها
  323
  تشکر ها
  4
  از این کاربر 41 بار در 28 ارسال تشکر شده است.
  اصل حفظ پروتئین
  دقیقا پس از تمرین فشرده و یا قبل از اینکه به خواب بروید میتوانید کمک کنید تا از طریق مصرف دقیق مکمل،(گرسنگی)دل و روده و سیستم ایمنی به مقادیر عظیم گلوتامین بر طرف کنید.
  بدین ترتیب،سطح کلوتامین در عضلات حفظ میگردد .اگر شما گلوتامین مورد نیاز دل و روده و سیستم ایمنی را تهیه نمایید ،این سیستم ها نمیبایستی ذخایر گلوتامین را نزد خود(فرا خوانند)-بدن شما نباید از گلوتامین ذخیره شده که حجم سلول و متابولیسم مناسب سلول را پشتیبانی میکندبرداشت نماید.(این تئوریپشت سر محصولی است به نام GKGT ،یا سیستم حفظ گلوتامین ،که آنتونی آلمادا در سال ۱۹۹۳ آن را توسعه داد.عملا GKG اولین مکملی بود که به عنوان (حجیم کننده سلولی) ارائه شد.(واژه ای که امروزه به طور گسترده ای در مواد تغذیه ای ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد)فرمول ویژه حفظ گلوتامین آلمادا نه فقط مشتمل بر مقادیر گرم گلوتامین است بلکه مشتمل بر پیش ماده های گلوتامین(ترکیباتی که تشکیل گلوتامین را در بدن حمایت مینمایند)،همانند آلفا- کتو گلوتارات(AKG ) و کو فاکتور های (یا عوامل مشترک) مهم سنتز گلوتامین میباشد.این مشتمل بر منگنز معدنی و مخمر RNA است ، که همچنین به حمایت از سیستم ایمنی کمک میکنند،که گاهی توسط تمریناتی با شدت زیاد ضعیف میشوند.
  چه مقدار گلوتامین مورد نیاز ورزشکاران است؟

  6f74d53f76ad01c4e527fd024f1dddac.jpg

  هرچند مطالعات علمی مقدار دقیق گلوتامین مورد نیاز را برای حفظ مطلوب متابولیزم ماهیچه ای معین نکرده است، اما شکش نیست که،در میان متخصصان علمی و بدنسازان مختلف،مصرف مکمل گلوتامین مهم است.برای پشتیبانی متابولیسم ماهیچه ای مطلوب،ارتقاء حجم سلول، و حمایت از سیستم ایمنی،اینکه دقیقا چقدر گلوتامین برای یک بدنساز مورد نیاز است(یعنی منظور بیماران بیمارستانی دارای بیماری وخیم نمیباشد،چونکه بیشتر تحقیقات درباره گلوتامین بر روی اینگونه افراد متمرکز شده است)که هنوز بایستی تحقیق شود.با این وجود علاوه بر یک رژیم غذایی غنی از پروتئین با کیفیت بالا بدنسازان با مصرف دست کم ۱۰ گرم گلوتامین بیشتر هر روز از آن بهره ببرند.یک نکته عملی دیگر این است که این احتمال وجود دارد با بارگیری گلوتامین در ترکیب با یک کربوهیدرات آزاد کننده قوی انسولین به مدت ۷ روز ممکن است به افزایش حجم سلول ماهیچه ای کمک کند.
  اگر تاکنون مکمل گلوتامین را استفاده نکرده اید،در نظر داشته باشید مه یک بار آن را امتحان کنید- در شواهد دنیای واقعی و اطلاعات علمی نظر متخصصان به مصرف مکمل گلوتامین ما را کاملا وادار به مصرف آن مینمایند.
  مزایای ورزشی مصرف گلوتامین
  -افزایش حجم عضلات
  -افزایش قدرت عضلات
  -افزایش استقامت عضلات
  -فزایش تمرکز و توان فکری
  -تسریع بهبودی زخم ها و علائم جراحی
  -بهبودی سریع سوختگی ها
  -افزایش توان سیستم ایمنی بدن


  مزایای دارویی مصرف گلوتامین
  دیابت: یکی از مهمترین نقش های گلوتامین در بدن کنترل قند خون است.
  پرتو درمانی:با مصرف مکمل گلوتامین میتوان اثرات مخرب پرتو درمانی را کاهش داد.
  افسردگی: از راهکارهای جدید و پیشرفته در درمان انواع افسردگی استفاده از ال- گلوتامین میباشد.
  آرتروز: گلوتامین تا حد زیادی به درمان بیماری آرتروز کمک میکند و موجب بازسازی بافت غضروف های آسیب دیده بر اثر تمرینات ورزشی و یا کهولت سن میشود.
  دستگاه گوارش: یکی از موثر ترین روش های درمانی برای اختلالات دستگاه گوارش، مانند:اسهال و ضعف جهاز هاضمه است.
  ازبرترین شرکت های تولید کننده گلوتامین میتوان به شرکت ام اچ پی با محصول GLUTAMINE SR با قابلیت جذب بالا و گلوتامین میکرونیزه شرکت های آلمکس نوتریشن،اپتیموم و آ اس تی (AST) اشاره کرد.


  دی آسپارتیک اسید چیست؟
  دی آسپارتیک اسید، اسید آمینه ای است که در غدد درون ریز باعث تولید هورمون میشود دی اسپارتیک اسید یکی از ۲۰ بلوک ساختمان پروتئین ها به نام پروتوژنیک آمینو اسید است.
  دی اسپارتیک اسید تولید طبیعی تستوسترون آزاد خون را افزایش میدهد.باعث افزایش ترشح گونادوتروپین و هورمون جسم زرد(luteinizin hormon)گونادوتروپین هورمون آزاد شده از غده هیپوفیز است که این هورمون در شرایط کاهش سطح تستوسترون از غده هیپوفیز ترشح شده و باعث افزایش کارکرد و تولید غدد تستوسترون ساز میشود.
  افزایش سطح آزاد GNRH & LH باعث افزایش تستوسترون در دوران بلوغ میشود که این افزایش در اواسط سنین ۱۰ الی ۲۰ سالگی رخ میدهد و پس از سن ۳۰ سالگی روند کاهشی سطح تستوسترون رخ میدهد.که منجر به کاهش میل… افزایش سطح چربی بدن مشکلات خواب ،کاهش توان بازیابی و کاهش توانایی برای ساخت عضلات میشود.
  دی اسپارتیک اسید برای خلاص شدن از علائم بالا میتواند سطح ترشح آزاد تستوسترون مردان را بالا ببرد. افزایش سطح تستوسترون با عملکرد دی آسپارتیک اسید باعث رشد واقعی عضلات میشود.هورمون تستوسترون در جنس نر باعث افزایش میل .. میشودتستوسترون با افزایش سطح انرژی روحی ،علائم افسردگی و نارضایتی از زندگی را کاهش میدهد.
  دی آسپارتیک اسید با بالا بردن سطح هورمون تستوسترون باعث موثر واقع شدن تمرینات در عضلانی شدن بدن میشود.
  دی آسپارتیک اسید باعث افزایش دریافت آدنوزین دی فسفات حلقوی(cAMP) در سیستم اعصاب میشود. (cAMP) یک ترکیب تنظیم کننده سلول است،احتمالا یکی از مهمترین کار های آن نقش اساسی در واکنش های سلولی بر روی هورمون ها دارد.
  (cAMP) چه منافعی برای بدن دارد؟نیروی انقباض عضله قلب را افزایش میدهد و همچنین موجب ترشح انسولین و افزایش لیپولیز (خرد شدن چربی ها)میشود.
  دی آسپارتیک اسید همچنین برای ارتقاء سطح نرمال گابا و سطوح دوپامین که تاثیرات ضد افسردگی دارن،پیشنهاد شده است.
  از دیگر مزایای دی آسپارتیک اسید تولید نیتریک اکسید (NO2 , NO3) در سطح خون است که مزایای متعدد پمپاژ خون در عضلات را به همراه دارد.


  دی آسپارتیک اسید بر روی انسان آزمایش شده است؟
  بر خلاف دیگر تستوسترون بوستر ها تایید علمی برای دی آسپارتیک اسید در افزایش سطح هورمون تستوسترون وجود دارد.اخیرا یک مطالعه در نوع انسانی و حیوانی بر روی موش ها انجام گرفت.۲۳ مرد بین ۲۷ تا ۳۷ سال به مدت ۱۲ روز از مکمل دی آسپارتیک اسید مصرف کردند.سطح هورمون تستوسترون آنها به میزان قابل توجهی در مقایسه با پروهی که از دارو نما استفاده کرده بودند داشت.افزایش هورمون ال اچ ۳۳% افزایش همرمون تستوسترون ۴۲% تنها در مدت ۱۲ روز رخ داد.نتایج مشابه در موش ها مشاهده شد.افزایش سطوح تستوسترون حتی تا ۳ روز پس از قطع مصرف در خون باقی مانده بود.احتمالا به علت ذخیره دی آسپارتیک اسید در غدد هومون ساز بوده است.این مطالعه در مردان با توان تولید تستوسترون طبیعی انجام شده است.در صورتی که بیشتر تست بوستر ها تنها در افرادی پاسخ میدهند که دچار کاهش شدید تولید تستوسترون هستند.




  دوز در نظر گرفته شده دی آسپارتیک اسید در این مطالعه مصرف ۳ گرم یک بار در صبح بوده است.شرکت پریما فورس اولین ارائه دهنده دی آسپارتیک اسید ،مصرف دی آسپارتیک اسید را با یک مرحله بار گیری در ۵ روز ۳ گرم صبح و ۳ گرم بعد از ظهر اعلام کرده است.در حال حاضر هیچ عوارض جانبی از دی آسپارتیک اسید مشاهده نشده است.با این حال تمام تست بوستر ها به چرخه مصرف برای جلوگیری از ایجاد تحمل نیاز دارند. و باید برای دی آسپارتیک اسید این چرخه را در نظر گرفت.یکی از دیگر تولید کنندگان دی آسپارتیک اسید (آلمکس نوتریشن)چرخه ۲ هفته مصرف و یک هفته قطع مصرف را پیشنهاد میدهد.
  نکته قابل توجه در مورد افزایش دهنده های تستوسترون نحوه عملکرد این مواد و افزایش سطوح تستوسترون در خون است .محرک های تستوسترون،آنتی استروژن ها و پروهورمون ها هر یک با مکانیزم اثر مختص خود باعث افزایش سطوح تستوسترون در بدن میشوند.دی اسپارتیک اسید از جمله محرک های تستوسترون محسوب میشود.پروهورمون ها در بدن تحت تاثیر عملکرد بدن،تبدیل به هورمون تستوسترون میشوند و آنتی استروژن ها با کاهش احتمال تبدیل شدن تستوسترون به استروژن به بالا رفتن سطح تستوسترون خون کمک میکنند.
  مصرف آنتی استروژن ها به همراه تست بوستر ها و پروهورمون ها میتواند نتایج بهتری را به بار بیاورد.

  5 کاربر مقابل از hani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  abolfazl (07 12 _2014),Amin mosala (04 04 _2015),behnam fa (31 07 _2014),power man (14 04 _2015),Reza (07 09 _2014)


 5. #5

  تاریخ عضویت
  August _2017
  عنوان کاربر
  Junior Member
  نوشته ها
  10
  تشکر ها
  4
  از این کاربر 0 بار در 0 ارسال تشکر شده است.
  واقعا عالی بود

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. در ضمن قاعده همفکری ها جوابگوی سئوالات زیاد شاید باشد، آنچنان که لازم بود طراحی گرافیکی خوب بود. کتابهای زیادی شرایط سخت ، دشوار و کمی در سالهای دور لازم است. هدف از این نسخه فرهنگ پس از آن و دستاوردهای خوب شاید باشد.

دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: